pinterest twitter facebook YouTube Follow us on YouTube close menu-button reveal email Reading time twitter fat-arrow-down Google + Globe icon facebook icon

Najważniejszą funkcją antykoncepcji jest zapobieganie ciąży, ale może ona być stosowana także z innych powodów medycznych. Przykładowo niektóre metody antykoncepcji pomagają kontrolować cykl i nawet zmniejszyć liczbę miesiączek w ciągu roku.

Miesiaczki tylko kilka razy w roku

Mniejsza liczba miesiączek w ciągu roku Jeżeli przyjmujesz antykoncepcję hormonalną nie musisz mieć okresu co miesiąc. Żeby dowiedzieć się o metodach antykoncepcji, które pomogą zmniejszyć liczbę miesiączek do 0,2+, 4 lub 13 w ciągu roku, wybierz jedną z opcji poniżej.

contraception-methods-bg

Metody antykoncepcji

Istnieją trzy główne rodzaje antykoncepcji: metody barierowe, wewnątrzmaciczne i hormonalne. Przy wyborze najlepszej indywidualnej metody antykoncepcji należy uwzględnić kilka kwestii, w tym skuteczność metody, jej możliwe działania niepożądane, styl życia, osobiste preferencje, plany dotyczące zajścia w ciążę w przyszłości oraz wszelkie ewentualne choroby / inne przyjmowane leki. Aby zapoznać się ze sposobem działania różnych metod antykoncepcji, należy kliknąć poniższe punkty. Aby uzyskać informacje na temat wpływu hormonalnych środków antykoncepcyjnych na miesiączki i możliwość zajścia w ciążę naciśnij tutaj.

Hormonalne środki antykoncepcyjne i ich wpływ na miesiączkowanie

Hormonalne środki antykoncepcyjne zawierają wyłącznie progestagen lub też są dwuskładnikowe (złożone), zawierając estrogen i progestagen. Wszystkie hormonalne metody antykoncepcji wpływają na miesiączkowanie i możliwość zajścia w ciążę, jednak istnieją pewne różnice w sposobie ich działania w zależności od składu hormonalnego.